Nasze produkty

Informacje

Wyszukiwarka


Poszukiwana fraza


Ogranicz do kategorii:


Ogranicz do producenta
Szukaj wg ceny
Cena od:
Cena do:
Szukaj wg daty dodania
Data od:
Data do:
Huba brzozowa / huba brzozy

Huba brzozowa / huba brzozy

Huba brzozowa (guz brzozy, huba brzozy, czarna huba brzozowa, Polyporus nigricans Fries Syn. Poria obliqua Bres)

Huba brzozowa znana i używana była w medycynie domowej jako lek przeciwnowotworowy oraz na wiele innych przypadłości. Jest to grzyb pasożytniczy spotykany zazwyczaj na pniach starych brzóz. Huba brzozowa czasami jest nazywana przez botaników Poria obliqua Bres. Grzyb ten nie ma charakterystycznego wyglądu dla większości hub drzewnych, które wyrastają z pnia w kształcie końskiego kopyta, ale tworzy ciemnobrunatne na przekroju, nieforemne, guzowate i twarde masy o czarnej i spękanej powierzchni. Ponadto należy pamiętać, że huba brzozowa rośnie zawsze wyłącznie tylko na żywych drzewach.

Czarnej huby brzozowej nie wolno nam mylić z białą hubą brzozową – Polyporus betulinus, która jest biała i miękka na przekroju, wyrasta ona w postaci spłaszczonego kopyta końskiego na pniach już obumarłych brzóz.

Czarna huba brzozowa była lekiem ludowym używanym już od bardzo dawna przeciwko rakowi w Estonii, Finlandii oraz na północnej Rosji. Grzyb ten poddawany był licznym analizom.

Czarna huba brzozowa była w zainteresowaniu G. Dragendorf w 1864 roku, który badając go chemicznie nie wykrył w nim jednak żadnych substancji o działaniu antynowotworowym.

Pisząc to opracowanie chciałbym podkreślić, że jak dotąd nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby rewelacje, które inni tak chętnie wypisują na swoich stronach internetowych. Jedynie pewnym pocieszeniem może być fakt, że właściwości antynowotworowe huby brzozowej zostaną być może potwierdzone naukowo w przyszłości.

Znany zakonnik i zielarz O. Czesław Klimuszko uważał na przykład, że sam nie jest zwolennikiem stosowania ziół, których właściwości nie zostały przez niego samego sprawdzone, ale w odniesieniu do huby może śmiało stwierdzić, że nie ma wątpliwości co do jej właściwości leczniczych w przypadku chorób nowotworowych.


Huba brzozowa – sporządzanie naparu.


1 . [Napar z huby brzozowej]


Skład:

  • 250 ml wody

  • 10 g huby brzozowej

     

Ucierać hubę na tarce, aż do jej sproszkowania, następnie zalać 10 gram 250 ml wrzątku i gotować na wolnym ogniu 30 minut. Po przestygnięciu odcedzić. Pić od 1-3 szklanek odwaru z huby brzozowej dziennie. 

     


 Wysprzedane 
  • Liczba sztuk: 0


Dodano dnia: niedziela 21 październik, 2012